Transport vs kolimine

DSC 08282010 08 18 06 38 14 1 300x199 Transport vs kolimineTransport ja kolimine

Kuigi transport ja kolimine tunduvad esmapilgul väga sarnased tegevusalad, siis tegelikult see päris nii ei ole. Selles postituses kirjutangi põgusalt millised erinevused on sellistel teenustel nagu transport ja kolimine.

Transporditeenused ei sisalda tavaliselt kauba laadimist Sinu kontori või kodu ruumidest sõidukisse. Sa pead ise oma asjad trepist alla kolima. Kindlasti ei sisalda transporditeenused ka Sinu asjade pakkimist. Tavaliselt on transpordifirmades tööl autojuhid, kellede ülesandeks on ainult auto juhtimine, mitte kauba laadimine. Seetõttu on oluline jälgida millisest firmast Sa endale kolimisteenused tellid. Turul on mitmeid ettevõtteid, kellede põhitegevuseks on transport ning nende välja reklaamitud kolimisteenused võivad tähendada seda, et nemad sõidavad kaubiku või veoautoga Teile ukse ette ning asjade laadimise ning pakkimise peate ise korraldama.

Ettevõtetel kes pakuvad kolimisteenust on kohustus kolitavad asjad pakkida (kui klient ise seda ei soovi teha ja tellib kolimisfirmalt pakketeenuse), vajadusel mööbli lahti võtma ja hiljem kokku panema ja kindlasti peab kolimisteenust pakkuv ettevõte kauba autole laadima ning sihtkohas maha laadima. Kogu seda tegevust reguleerib Võlaõigusseaduse § 810.

Väljavõte võlaõigusseadusest:

§ 810.Vedaja kohustused

(1) Kui veolepingu esemeks on kolimine (kolimisleping), on vedaja kohustuseks ka kolitava mööbli ja muu sisustuse lahtivõtmine, peale- ja mahalaadimine ning ülespanek.

(2) Kui saatjaks on tarbija, kuulub vedaja kohustuste hulka samuti muude kolimisega seotud kokkulepitud kohustuste täitmine nagu pakkimine ja tähistamine.

Seega, vaata kas ettevõtte põhitegevuseks on kolimisteenused või transport.

Rubriigid: Transport, sildid: . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Kommenteerimine on suletud