Lillede kolimine külma ilmaga

Lillede kolimine 300x225 Lillede kolimine külma ilmagaHei!

Tihti tuleb oma kodu või kontori kolimisel ette olukordi, kus vaja uude asukohta viia ka toataimed. Kui suvel sooja ilmaga toalillede kolimine pole probleem, siis talvel külmaga tuleks hoolega jälgida, et külm lillele liiga ei teeks.

Siinkohal annaksin paar nõuannet, mida jälgida kui plaanis külma ilmaga lillede ja teiste toataimede kolimine.

  1. Esmalt uuri internetist või lille müüjalt, milline on selle konkreetse toataime külmataluvus. Ehk kolitav taim ei kardagi väga külma ning seetõttu ei peakski väga muretseme tema ellu jäämise pärast.
  2. Väiksemad taimed saab ära kolida sõiduatoga, mille salong on soe. Siiski pead sa läbi õue autoni jõudma. Sellisel juhul paki lilled kolimiskastidesse. Teibi kast korralikult kinni, et külm tuul lilledele ligi ei pääseks. Paiguta kastid autosalongi ning saadki turvaliselt lilled uude asukohta transportida.
  3. Kui tegemist on kõrgemate toataimedega, millised väiksesse kolimiskasti ning sõduauto salongi ei mahu, siis kaalu järgmisi variante:

  • Paki lill suurde riidekasti. See kast on 120 cm kõrge ning sinna peaks enamus toataimi kõrguse poolest ära mahtuma. Kui tegemist on kogu majapidamise või büroo kolimisega, siis lae toalilled kõige viimasena peale ning sihtpunkti jõudes, kõige esimesena maha.
  • Kui kolitav lill on nii suur, et see ei mahu ka riidekasti, siis on hea mõte minna ehituspoodi ning soetada sealt parketivaipa. See on hästi kerge ja õhuline, samas kaitseb esmase külma eest. Paiguta parketivaip ettevaatlikult ümber lille ning fikseeri see teibiga, et ta kolimisel lille peale püsima jääks. Ja jällegi tõsta lill autosse kõige viimasena ning lae maha kõige esimesena.

 

Kuidas oled Sina oma lilled kolitud saanud? Millised on kõige suuremad takistused olnud lilled kolimisel?

Rubriigid: kolimine, sildid: , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Kommenteerimine on suletud