Ladustamine vol. 2

Ladu 300x192 Ladustamine vol. 2Kirjutasin eelmises postituses lühidalt sellest, et millistes olukordades võib ladustamisteenust vaja minna. Seekord jätkan teemal, millist laopinda valida.

Kõige olulisemaks teguriks laopinna valikul pean ladustamise perioodi. Mida kauem on soov mööblit ja muud inventari laos hoida, seda hoolikamalt peab omale laopinna valima.

 • Kui soovid leida asenduspinda lühikeseks ajaks (2-3 nädalat), siis võib kasutada kütteta ladu, sest paari nädalaga ei juhtu ka niiskete või külmade ilmadega ladustatava inventariga midagi. Kütmata laod on ka tavaliselt soodsama maksumusega.
 • Perioodi 2-3 kuud puhul peaks jälgima juba aasta-aega. Kui see periood jääb suvekuudele, siis jällegi on võimalik kasutada ka kütteta laoruume.
 • Pikemate perioodide puhul aga on soovitav kindlasti kasutada küttega laoruume, sest vastasel juhul võib mööbel kiiresti kahjustada saada või hallitama minna.

Teiseks oluliseks teguriks laopinna valikul on jälgida asukohta ning turvalisust. Pikema perioodi puhul on teinekord mõistlik kasutada ka oma asukohast kaugemal olevaid ladusid, kui need on soodsama hinnaga. Lühema perioodi puhul aga võiksid need kindlasti asuda võimalikult lähedal, kuna transpordikulu võib osutuda pika maa puhul liialt kulukaks.

Kindlasti kontrolli, et antud laol oleks olemas valvesüsteemid ja küsi kuidas on tagatud Sinu asjade turvalisus ning mis saab siis kui asjadega peaks ladustamise ajal midagi juhtuma. Uuri veel, kas Sinu asjad on ladustamise ajal kindlustatud.

Kolmandaks, sõlmi teenusepakkujaga kindlasti leping ja küsi endale ka nimekirja asjadest, mis sa ladustamisteenust pakkuvale ettevõttele üle andsid.

Järgmises postituses kirjutan kuidas asjad ladustamiseks ette valmistada.

Mida pead Sina ladustamisteenuse puhul oluliseks teguriks?

Rubriigid: Ladustamine, sildid: , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Üks kommentaar postitusele Ladustamine vol. 2

 1. Julia kirjutab:

  Tere,

  Kirjutasin Teile varemgi, ent kuna hinnapakkumine oli kallivõitu siis huvituks pigem ladustamisteenusest.
  Kolimisest tingituna sooviks ladustada järgnevad asjad: voodi ca 220x150cm, laud ca 150x80cm,
  sohva ca 200x80cm ja ligikaudu 10 kasti asju.

  Sooviks teada palju oleks laoruumi rent kuus ning kui kallis oleks kolimisteenus. Asjad pakendaksime muidugi ise, ent samas oleks vaja karpe ja pakkekilet.

  Ootan hinnapakkumist!