Kuidas pakkida

Miks üldse pakkida on vaja?

Aegsasti ja õigesti pakitud esemeid on väga mugav transportida ühelt aadressilt teisele. Proovige transportida raamatuid lahtiselt. Mis siis kui need trepikojas teie käte vahelt pudenevad… Raiskate oma aega selle peale kuidas need kõik trepilt üles korjata. Lisaks sellele on nad peale seda ka määrdunud või viga saanud. Ja kas kujutaksite ette kuidas te oma puhvetkapi pealt või köögist serviisid, klaasid ja muud nõud lahtiselt kolimisauto põrandale paigutate? Mitu tassi ja taldrikut teile korraga kätte mahub? Ja mitu korda te peate rohkem edasi-tagasi kolimise sõiduki peale kõndima? Ilma korraliku pakkimise ja ettevalmistusteta on kolimine peaaegu võimatu ja väga ohtlik.

Tee Nimekiri!

Kirjuta kõik üles! Oled hiljem endale tänulik selle eest. Isegi kui sa pakid ainult ühe kasti, siis kirjuta üles, mis seal kastis on. Kirjuta või pane kleebis igale kolimiskastile, mille oled pakkinud. Kleebise peal on kasti number. Pakkelehele kirjuta kasti number ning mis selles kastis on, hiljem kui midagi otsima hakad ei pea sa kogu kasti lahti pakkima vaid saad mugavalt nimekirjast vaadata, mida kast sisaldab. Samuti võid nimekirja kleepida kastile koos kiletaskuga. Siis on iga kasti juures koheselt ka nimekiri.

Ära pane nimekirja käest kuskile suvalisse kohta vaid määra kindel koht kuhu paigutad oma pakkimiseks vajalikuda asjad( markerid, labelid, teibid, kolimiskastid, pakkepaber, pakkematerjalid). Kui kirjutad, mida kasti paigutad, siis tee seda võimalikult täpselt. Näiteks nõudekastile kirjuta parem kruusid, veiniklaasid jne kui lihtsalt kööginõud. Või siis riiete kastile konkreetselt kelle riided seal on.

Varu pakkimiseks vajalikud vahendid!

Kindlasti läheb vaja palju kaste kolimiseks, ilmselt rohkem kaste kui sa arvatagi oskad. Varudes piisavalt kaste on sinu elu asjade pakkimisel palju lihtsam. (Soetades kastid OK Movers E-poest võid kasutamata kastid hiljem tagastada ning saad nende eest raha tagasi, samuti ei pea hiljem pead vaevama nende ära viskamisega).

Jäta kindlasti umbes 10 kasti varuks kolimise päevaks. Sinna saad pakkida veel viimased asjad nagu voodipesu, koristus- ja pesemisvahendid jne. Kastide kokku panemiseks vajad kinnitusteipi. Nõude pakkimiseks kasuta pakkepaberit või mullikilet, et pakkida nõud ja muud esemed ohutult. Samuti võib kasutada pakkimiseks pakkegraanuleid. Jällegi arvesta lisapakkematerjalikuluga, et pakkimine laabuks sujuvalt.

Vali õige suurusega kolimiskastid!

Pakkides raamatuid, nõusid, riideid jne on väga tähtis jälgida, et kastid ei läheks väga raskeks. Vasatasel juhul võib kolimine muutuda väga kurnavaks tegevuseks. Raamatute ning cd, dvd-de jaoks kasutada väiksemaid kolimiskaste, meie veebipoes saadaval raamatukasti nimetuse all. Registraatorite, erinevate majapidamises asuvate esemete ja muude asjade pakkimisel kasuta keskmisi kolimiskaste. Nõude, serviiside ja muude õrnade esemete pakkimiseks soovitame kasutada tugevaid kolimiskaste, sest need tugevamast lainepapist ning peavad paremini vastu põrutustele. Samuti on need kastid väga head kasutamiseks ladustamisel, kuna üksteise peale ladudes kannatavad need suuremat raskust. Suuremate ja kergemate esemete pakendamiseks kasuta suurt kolimiskasti. Need mahutavad rohkem, seetõttu paki sinna kergemad esemed nagu riided, manguasjad jms. Pakkimisel kasutage kindlasti pakkepaberit ja mullikilet, et kastis sees asjad ei hakkaks transpordi ajal liikuma ning ei vigastaks üksteist. Hästi pakitud kastis ei saa nõud ja muud õrnad seemed viga isegi siis kui see peaks juhuslikult maha kukkuma.

Kuidas kastis asjad paigutada?

Kõigepealt leidke endale mugav töökoht. Kõige parem oleks laud või tasapind mille kõrgus oleks vöökohani. Siis ei pea iga asja pärast kummardama hakkama. Paki asju kindlasti võimalikult tasapinna ligidal, sest juhul kui pakitav ese peaks käest libisema ei kuku see kõrgelt maha ning ei lähe katki. Alustuseks teipige kokku kast kasutades selleks teipi ja teiparit. Esmalt paiguta kastipõhja pakkepaberit see eelnevalt kortsutades. Võta pakitav ese ja rulli see kohevasse paberisse nii, et paber tema ümber oleks õhuliselt. Aseta pakitud ese kasti ja niiviisi niikaua kuniks üks kiht asju kasti saab. Palun jälgi, et ei jääks tühjasid kohti kasti, kui need jäävad siis need täida need kortsutatud paberiga, vastasel juhul hakkavad asjad kastis transpordi ajal liikuma. Ja nii palun paki edasi kuni kast täis saab. Kõige peale paigutada tühjadesse avadesse veel paberit ja teipida kast kinni.

Kui sarnased asjad on kastides, siis tavaliselt jääb ikka üle erinevat liiki ja raskusega asju. Selliste olukordade puhul, ole hea ja vaata kindlasti, et raskemad asjad saaksid paigutatud kasti põhja ja kergemad ja kergesti purunevad asjad kasti ülaossa. Näiteks kui teil jäävad üle pakkimiseks ühte kasti veel mõned raamatud ja mõningad klaasid, siis kasti põhja paigutage raamatud ja raamatute peale pakkige paberiga ilusasti klaasid mitte vastupidi. Loomulikult sedasi pakkides jääb alati oht, et keegi otsustab pakendi tagurpidi keerata. Selliste juhtumite vältimiseks on soovitav kastile peale kirjutada, et seda mitte kallutada või keerata.

TÄHELEPANU!

Jälgi, et sa juhuslikult ei paki kastidesse asju mida sul võib kohe vaja minna. Näiteks:

  • dokumente;
  • ravimeid, mida sa igapäevaselt vajad;
  • uksevõtmeid või läbipääsukaarte, milledega pääsed koju või kontorisse;
  • autovõtmeid;
  • TV, muusikakeskuse, konditsioneeri või muid pulte. Puldid hoia kindlasti selles seadme juures, mida sellega juhtida saab!

Kinnistesse kastidesse ärge pakkige lahtiseid anumaid, milles on vedelikku nagu näiteks teekannud, kohvikannud, puhastusvahendite pudelid, lahtised veinipudelid.

Alusta pakkimisega varakult!

Ära jäta oma asjade pakkimist viimasele päevale!

Kui kolimismehed või sõbrad juba ukse taga, siis on hilja hakata asju pakkima. Siis ei ole aega enam korralikult pakkida ja kaardistada ning hiljem võite kahetsusega avastada, et ei leia oma asju üles ning mõned pakitud asjad on purunenud.

Varakult saad pakkima hakata asju mida igapäevaselt ei kasuta. Näiteks suvel talveasju ja talvel suveasju.
Kolimine on stressirohke tegevus aga kui teha seda planeeritult sujub kõik hästi ja see ei pea olema õudusunenägu. Head pakkimist!

Teie OK Movers OÜ, Kolimise Meistrid

Rubriigid: Määratlemata. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Üks kommentaar postitusele Kuidas pakkida

  1. Pingback: Kolimisteenused telli kolimisfirmalt