Kolimine Helsingisse

Kolimine Helsingisse 300x200 Kolimine Helsingisse

Tallinki laev

Kolimine Helsingisse

Hei! Kuna järjest enam ja enam inimesed liiguvad üle lahe elama ning kasutavad seejuures oma maise vara ümber kolimiseks kolimisfirma abi, siis otsustasin kirjutada väikese postituse sellest mida panna tähele kui ees ootab kolimine näiteks Helsingisse.

Alusta ettevalmistustega võimalikult varakult. Võrreldes tavalise riigisisese kolimisega tuleb siin mängu oluline tegur, mis nõuab veidi pikemat planeerimist. Selleks on laevapiletite broneerimine. Seda on soovitav teha võimalikult varakult, sest on olnud olukordi kus laevapileteid ei ole lihtsalt saada ning seetõttu võib kolimine viibida. Eriti oluline pikem planeerimine juhul kui soovid kolida just kas reedesel päeval või pühapäeval/esmaspäeval. Nendel päevadel võivad olla piletid bookitud juba nädalaid varem, sest siis on liikumas laevadega inimesed kes üle lahe tööl käivad. Samuti on laevakompaniid enimkasutatavatel aegadel määranud veidi krõbedamad piletihinnad.

Oluline on selgitada välja võimalikult täpne kolimisele mineva kauba kogus. Kauba koguse järgi saab kolimisfirma valida sobiva suurusega kolimisauto. Mida väiksema autoga saab kolimise läbi viia seda soodsamad on laevapiletite hinnad ja vastupidi. Samuti võib vale koguse puhul tekkida mitte just eriti meeldiv olukord kus kolitavad asjad ei mahu ühe korraga autole. Kui kolimise puhul näiteks Tallinna siseselt võime sellisel juhul teha mitu reisi, siis mitu reisi Helsingisse laevaga keerab kogu ajakava ja tööde eelarve uppi.

Järgmiseks on loomulikult väga oluline kolitavad asjad hoolikalt pakkida. Teekond ei ole küll väga pikka, kuid siiski meri võib meile vingerpusse mängida ja veidi laevu ning kolitavaid asju veidi sakutada, siis on väga oluline, et need oleks hästi pakitud ja fikseeritud. Sellest kuidas pakkida on kirjutatud artikkel siin ja videod pakkimistest on nähtaval siin

Aga palju siis kolimine Helsingisse maksab?

Kohe selgitan, kõigepealt olulisemad punktid millest kogu kolimise maksumus sõltub:

 1. Asjade kogus (seda on vaja võimalikult täpselt)?
 2. Millal kolida on soov (erinevatel aegadel on laevapiletite maksumused erinevad)?
 3. Kas soovid abi ka asjade pakkimisel või teed mööbli ja teiste asjade ettevalmistused kolimiseks ise ära?

Näidispakkumine:

Kui tegemist on väiksemamahulise kolimisega, kus asjad mahuvad ära kaubabussi (kaubabussi on võimalik paigutada ühe kuni kahetoalise korteri sisustus), siis protsess näeks tavaliselt välja järgmine: Kolimine jaotuks kahele päevale, kus esimesel päeval tuleme ja laeme Sinu juurest asjad sõidukile, soovi korral aitame loomulikult need eelnevalt pakkida. Järgmise päeva varahommikul sõidame laevaga üle lahe ning sõidame mahalaadimiskohta Helsingis. Kui tegemist on ainult kolitavate asjade maha laadimisega ning lahti pakkimise teenust ei soovi, siis teise päeva lõunaks on asjad Helsingis kohal ja võite alustada oma asjade sisse seadmist. Selliste kolimiste maksumused algavad 500 eurost + käibemaks. Kokku 600 eurot.

Küsi omale konkreetsemat pakkumist siit!

PS! Kui see artikkel oli Sulle kuidagi abiks, siis kliki allpool olevat “Meeldib” nuppu! Seda on päris lihtne teha :)

Rubriigid: kolimine | Sildid: , , | Kommenteeri

Kolimine ja hind

Kolimine hind 300x225 Kolimine ja hindKolimine ja hind

Miks hinnapäringu esitamisel on oluline edastada kolimisfirmale võimalikult täpset infot?

Hei! Üsna tihti helistataks meile ning soovitakse teada kui palju kolimine maksab. See on igapäevane küsimus ning loomulikult huvitab klienti teenuse lõppmaksumus. Meie ettevõtte hinnakiri on nähtav kolimisteenuste hinnakirja lehel. Siin on välja toodud teenuste tunnimaksumused, kuid klientidele jääb ikka üles küsimus, et kui kaua kolimine aega võtab ning kui palju siis minu asjade kolimine maksab?

Kuigi suures plaanis võib öelda kui palju kolimine maksab ka ainult korteri tubade arvu või ettevõttes töötavate inimeste ehk töökohtade arvu järgi on see selles osas “libe tee”, et nelja toalises korteris võib olla ka ainult ühe toa/inimese asjad ja vastupidi. On inimesi, kellel meeldib elada võimalikult tühjas majas/korteris ning on ka inimesi, kellel on kogutud asju aastakümneid. Samuti on erinev ettevõtetes olevate asjade kogus. Teinekord saab juba ainult tegevusala järgi aimata kas selles ettevõttes on palju mammonat, mida kolida vaja või mitte. Näiteks edukamad it-ettevõtted võivad rentida suuri kontoreid lihtsalt seetõttu, et oleks ruumi aga nende tookohad koosnevad ainult väikesest töölauast ja sülearvutist ning muud asjad üldse puuduvad. Samas aga mõni raamatupidamisettevõte võib omada lisaks töökohale väga palju dokumente, riiuleid ja kappe kus neid ladustada.

Seetõttu me tihti soovimegi rohkem infot kolitavate asjade koguse kohta. Seda just selleks, et saaksime õige ja adekvaatse info põhjal pakkuda välja parima lahenduse ja öelda palju siis see kolimine maksab, mitte selleks et soovime teada mis Teil kodus on ning lihtsalt uudishimust uurime kuidas elate. Tihti saame ka selliseid vastuseid: “Mis Teil siin ikka vaadata on meil on tavaline keskmine elamine või tavaline keskmine korter”. Keskmine ja tavaline on see kliendi jaoks, kes igapäev selles keskonnas elab või töötab aga mitte inimestele, kes seal pole kunagi käinud.

Toon siinkohal välja mõned tagajärjed, mis võivad tekkida kui info kolitavate asjade kohta pole piisav või on väär:

 • Kui asjade kogus ei ole õigesti edastatud võib kolimiseks valitud sõiduk olla liiga väike. Kui lühikeste vahemaade puhul ei ole sellest suurt probleemi, siis kolides näiteks paarisaja kilomeetri kaugusele, siis on juba väga ebamugav kaks sõitu teha. Ja kindlasti ei mahuks teine sõit enam samasse eelarvesse.
 • Ebapiisava info edastamisel (korrused, asjade kogus) võib esialgu paari tunnisest kolimisest kujuneda välja nelja tunnine või kuue tunnine kolimine. Ilmselgelt tuleb siis vaadata üle kolimise kogumaksumus ning siin võivad tekkida eriarvamused. Samuti võib kellelgi nurja minna mõni järgmine planeeritud kohtumine.
 • Ei ole teavitatud asjade pakkimise vajadusest ning kohapeal selgub, et kõik kolitavad asjad vajavad pakkimist. Siis on vaja organiseerida kiiresti objektile pakkematerjalid ja alustada asjade pakkimisega, mis tähendab mitmeid lisatunde ja ekstrakulutusi.

Selleks, et vältida selliseid ootamatuid olukordi on parem edastada rohkem infot kolimise kohta kui vähem. Ja ärge muretsege me ei kasuta seda infot kuidaga halvasti ära ega jaga kolmandatele osapooltele vaid kasutame seda ainult parima lahenduse pakkumiseks Sulle.

Uuri siit, kui palju Sinu asjade kolimine maksab.

Mida Sina sellest loost arvad? Kirjuta oma arvamus alla kommentaaridesse!

Rubriigid: kolimine | Sildid: , , , | Kommenteeri

Kolimine – nõude ja klaaside pakkimine

Kolimine ja selle ette valmistamine

Selles videos näitan Sulle samm-sammult kuidas pakkida oma nõud ja teised õrnad esemed nii, et need kolides katki ei läheks.

Rubriigid: kolimine, Video | Sildid: | Kommenteeri

5 asja, mida panna tähele kui ees on kolimine

kolimine 5 asja, mida panna tähele kui ees on kolimine

Hei! Olles väga pikka aega kolimisega seotud olnud, olen ikka ja jälle näinud asju mida tuleks kolimisel vältida. Inimesed aga ei ole erinevatest ohtudest lihtsalt teadlikud ning seetõttu on tagajärjeks üle koormatud kastid, kriimustatud mööbel ja teised ebameeldivad seigad.

Selles postituses kirjutangi lühidalt peamistest punktidest, mida peaks kolimisel jälgima.

1. Planeeri!

Tihti on kõige suuremaks eksimuseks kolimisel, selle ette valmistamine või õigemini selle puudumine. Kui Sa ei mõtle natukene ette, siis on selle tulemuseks pingelised suhted kolimise käigus, asjade mitu korda ümber tõstmised, nende kriimustada saamine, liiga rasked kastid jne.

Alusta asjade pakkimisega varakult. Sa saad pakkida nädal või isegi paar varem pakkida kastidesse asjad, mida sa igapäevaselt ei vaja. Näiteks suvel talve asjad ja vastupidi. Samuti saad pakkida ära raamatud, pildialbumid ja teised väiksemad asjad mida Sul igapäevaselt vaja ei lähe. Usu mind pakkimine võtab palju kauem aega kui Sa esialgu arvad, sest oma maist vara kastidesse paigutades leiad Sa igasuguseid põnevaid asju, mida Sa pole võib-olla aastaid näinud ning siis ikka vaatad need üle ja nii see aeg kulub. Lisaks on see hea aeg inventuuri tegemiseks ning sobiv hetk ebaoluliste asjade ära viskamiseks.

Mõtle läbi millisesse tuppa ning kuhu täpselt uutes ruumides asjad paigutad. Mõistlik on selle järgi asjade kolimise järjestus seada. Alusta suurtemate asjade õigele kohale paigutamisest nagu riidekapid, voodid, diivanid jne. Kui plaan on hea, siis väldid hiljem asjade ümbertõstmist ning sellega seoses säästad palju aega. No ei ole ju mõtet vedada kõik kastid ja muu väiksem kolitav kraam magamistuppa riidekapi ja voodi kohale ja siis kui riidekapp tuppa jõuab, hakkad kogu kraami jälle ümber tõstma.

2. Paki asjad õige suurusega kolimiskasti.

See on väga oluline, sest kui Sa pakid ikka raamatud liiga suurde kasti, siis tagajärjeks on katkine kast ja laiali kukkunud raamatud + nikastatud seljad. Peale selle oled peale ühe kasti tõstmist juba nii väsinud, et pead pausi pidama aga see oli alles esimene asi mis Sa autole viisid ja ees ootab veel 50 kasti… Kolimiskastide valikuga saab tutvuda meie e-poes.

Klaasid, portselan ja muu selline õrn kraam paki selleks mõeldud tugevamate seintega kastidesse kasutades lisaks pakkepaberit. Vooderda kast seest pehme paberiga ning rulli igale klaasile, taldrikule ja muu sellisele ümber kohevalt paberit. Seejärel paiguta need ettevaatlikult kasti niiviisi, et sa neid väga tugevasti üksteise vastu ei suruks, samas ei tohi need kastis loksuma hakata.

Raskemad asjad paiguta kastis põhja ning kergemad peale. Kindlasti ära paki ühte kasti raamatuid ja õrna portselani. Kui kasti peaks keegi kogemata tagurpidi keerama, siis jääb Sinu portselanist järele ainult puru.

3. Tee pakkides nimekiri.

Märgi üles, kuhu kasti Sa midagi pakkisid, siis on hiljem hea asjad üles leida. Vaatad nimekirja läbi, otsid üles õige kasti ja ongi soovitud asi käes! Ilma nimekirjata pead Sa kõik kastid ja nurgatagused läbi sorima ja otsima. Ja Sa ikkagi ei leia soovitud asja üles, sest kolimise käigus on Sinu elamine täiesti segamini. Kui Sa ei leia oma soovitud asja üles, siis lähed kindlasti endast välja ja ütled oma parimale sõbrale või pere liikmele midagi halvasti, seejärel on kõigil tuju mõru. Parem juba vältida eos selliseid olukordi. Kirjuta kastile peale millisesse ruumi uues kohas see kast viia tuleb. Sellega väldid jällegi kasti mitmekordset ümber paigutamist.

4. Võta mööbel osadeks ja paki see.

Kui kolid oma asju ise, siis soovitan võtta mööbel võimalikult väikesteks osadeks. Suuri ja raskeid mööbliesemeid kitsastes oludes transportides on enam kui kindel, et võid ära kriimustada uksepiidad, koridori seinad või mööblieseme enda. Kõige ebameeldivam on hoopis see kui enda tervist kahjustad liialt raske kapi teisaldamisega – tõstad selja paigast, käsi või näpud jäävad kapi ja seina vahele jne.

Tihti tuleb mööbel juba sellepärast lahti võtta, kuna see ei kannata ühes tükis teisaldamist ja võib lihtsalt kolimisel käte vahel ära laguneda. Selliseid olukordi on olnud küll ja veel, kus kapp on kokku monteeritud nii, et ei ole kasutatud õigeid kinnitusvahendeid ning seda liigutades on see lihtsalt kokku kukkunud. Samuti ei saa tavaliselt suuri voodeid ühes tükis teise kohta viia, sest trepil seda keerates ei pea kinnituskohad vastu ja tulemuseks on katkine voodi.

Kolitavat mööblit on igasugust, on uut ja vana ning ilusat ja mitte nii ilusat. Siin on koht kus pead otsustama kas Sinu mööbel vajab pakkimist. Kindlasti on soovitav pakkida pakkekilesse madratsid, diivanid ja muu pehme mööbel, see annab kaitse mustuse vastu. Muu mööbli osas on oluline kindlasti pakkida ära selline mööbel mille pinnad on läikivad või kriimustusele eriti vastuvõtlikud. Sellised detailid tuleks kindlasti pakkida mullikilesse. Eriti õrnad kohad on kappide ja detailide nurgad, mis kipuvad kolimisel esimesena kannatada saama. Seetõttu oleks soovitav nurgad ja ääred kaitsta topelt mullikile või lainepapiga. Kindlasti on võimalik kolida ka kogu mööbel ilma pakkimata aga kriimustuste oht on sellisel juhul väga suur.

5. Arvutid, televiisorid ja muu tehnika kolimine.

Kõige parem variant on nende asjade puhul, kui Sul on alles nende originaalpakendid. Tavaliselt aga keegi neid alles ei hoia ning siis on mõistlik need eelnevalt pakkida mullikilesse ning sellest täiesti piisab. Pikemate vahemaade puhul on muidugi soovitav pakkida need ka tugevasse lainepappi.

Kuidas Sina oma asjad kolimiseks ette valmistad?

 

 

 

Rubriigid: kolimine | Sildid: | 2 kommentaari

Kui juba kolid, siis koli oma majja

kivimaja Kui juba kolid, siis koli oma majja

Kõige tihedamalt tuleb ette kolimisi inimestel, kes asuvad üüripindadel. Ühel pinnal peatutakse keskmiselt aasta-paar ning siis liigutakse edasi. Ideaalis liigume me kõik edasi oma eramu suunas.

Kui ka sina mõlgutad mõtteid oma maja soetamisest, siis Majaehitaja.ee on siinkohal sulle suur abimees ja nõuandja. Nende poolt jagatavad nõuanded ning nipid võivad aidata sul maja ehitamisel säästa kümneid tuhandeid eurosid.

Järgnevalt avavaldamegi siinkohal majaehita.ee külalisartikli.

Kuidas vähendada majaehitamiskulusid?

Ehitamine on kallis ja jääb kalliks, seda teab igaüks, kes on ehitamisega kokku puutunud. Ehitamisega kaasnevad ennekõike materjalide, mehhanismide, transpordiga ja tööjõuga seotud kulud. Sageli pööratakse aga minimaalselt tähelepanu projektijuhtimisele, mis aitaks kaasa kulude vähendamisele.

Enam pole selliseid ehitusfirmasid, mis teostaksid kõik tööd omajõududega – oma töömeeste ja teadmistega. Selle asemel on kindlale töölõigule keskendunud firmad. Nii on kokkuvõttes efektiivsem. Suurem enamik üldehitusfirmad ostavad kõik vajalikud tööd sisse, nagu näiteks eritööd:  vee-, kanalisatsiooni- ja ventilatsioonitööd. Nii, et täna suurema töö tellimisel tehakse see valmis alati mitme firma koostöös. Projektijuhtimise osatähtsus ehituses kindlasti suureneb järjest enam ja seetõttu tuleks firmade valikul hinnata just koostöövõimet.

Hea koostöö võimaldab ehitada kvaliteetselt ja mõistliku hinnaga. Selles osas on Eesti ehitusfirmadel palju arenguruumi – kui õnnestuks läbi parema koostöö vähendada halvast töökorraldusest põhjustatud ümbertegemisi, võidaksid oluliselt nii tellijad kui ehitajad.

Miks ei pöörata sellele piisavalt tähelepanu? Põhjus on vahest selles, et projektijuhtimisega seotud kulud tunduvad tellijale just sellised, mille arvelt saab veidi hinda odavamaks kaubelda. Ühesõnagaprojektijuhtimise rea taga nähakse vaid tööjõukulu, mitte võimalust paremaks tööde planeerimiseks, kavandamiseks ning koostööks, mis aitaks kokkuvõttes tõsta tööde kvaliteeti.

Selline valitseb mõtteviis on viinud ehitusfirmade käitumise selliseks, et projektijuhtimisega ja kavandamisega tegeletakse väiksemates ehitusfirmades minimaalselt. Keskendutakse rohkem sellele, et üritatakse reaalajas vahetult probleemide tekkimisel need lahendada, mitte neid ennetada. Nii ollakse pidevalt küll nagu„orav rattas“, kuid astutakse pidevalt sama „reha“ otsa. Näiteks jääb mõnele alltöövõtjale üle andmata viimane õige versioon joonistest või viimistletakse pinnad, mis vajavad veel juhtmete panekut. Kokkuvõttes kaasneb ümbertegemine, mis vähendab niigi lühikest ehitustööde tähtaega ja toob kaasa sageli uue ahelreaktsiooni uute organiseerimisvigade näol.

Ehitustööde tellija peaks hinnaküsimisel rohkem panustama projektijuhtimise kvaliteedile. Rääkima ehitajaga läbi need tegevused, mis aitavad ennetada tööde paremat planeerimist ja anda selgelt märku, et see on tellija jaoks oluline. Samal ajal võiks ehitusfirmad tajuda, et korralik projektijuhtimine aitab firma kulusid kontrolli all hoida ja lõppkokkuvõttes suuremat teenistust saada.

Autorist

Eno Pappel on ehitusinseneri haridusega ja töötanud kahes Eesti suurimas ehitusfirmas. Algselt tegelenud ehituse eelarvestamisega ja pikemat aega ehitusvaldkonna infosüsteemide loomise ning juurutamisega. Maja ehitus on imelihtne , kui tellid leheküljel oleva tasuta minikursuse ja viid end asjadega kurssi.

http://www.majaehitaja.ee/

Rubriigid: kolimine | Sildid: , , , , | Kommenteeri

Kolimine – Kuidas kolimiskasti kokku teipida

Kolimine

Kuidas kolimiskasti kokku teipida.

Kuigi esmapilgul võib tunduda kolimiskasti kokku panemine väga lihtne ja loogiline, siis siiski otsustasin postitada väikese õppevideo kolimiskasti kokku teipimisest, sest ikka ja jälle tuleb ette selliseid olukordi kus kastid on valesti kokku teibitud. Kas on teipi ülearu palju või siis ei ole seda üldse.

Kui teipi on kasutatud liialt palju, siis on lihtsalt teibi kasutamise otstarbekus küsimärgi all aga kui seda ei ole üldse kasutatud tekib kindlasti olukord kus kolimiskasti paigutatud asjad kukuvad kastist välja ning võivad puruneda. Seetõttu soovitan allpool olevale videole enne kolimiskastide kasutusele võttu pilk peale visata. Kui tekib küsimusi või arvamusi, siis postita need kommentaaridesse.

 

Rubriigid: kolimine, Pakkematerjalid, Video | Sildid: , , | Kommenteeri

Kolimisteenused-kuidas kasutada teiparit

Kui kolimisteenused ukse ees, siis nii mõnedki tegevused saad kodus/kontoris enne asjade füüsilist teisaldamist ise ära teha. Näiteks väiksemate asjade nagu nõud, serviisid, raamatud ja muu pudi-padi pakkimine kolimiskastidesse. Selleks aga, et asju kolimiskastidesse paigutama saaks hakata, tuleb need eelnevalt korrektselt kokku teipida. Teipimiseks on hea vahend nimega teipar. Selles väikeses videos näitangi kuidas teiparile teip paigutada. Kui on küsimusi ja kommentaare, siis ole hea ja postita need siia alla kommentaaridesse.

Teipariga saad tutvuda meie e-poes.

 

Rubriigid: Pakkematerjalid, Video | Sildid: , , , | Kommenteeri

Transport vs kolimine

DSC 08282010 08 18 06 38 14 1 300x199 Transport vs kolimineTransport ja kolimine

Kuigi transport ja kolimine tunduvad esmapilgul väga sarnased tegevusalad, siis tegelikult see päris nii ei ole. Selles postituses kirjutangi põgusalt millised erinevused on sellistel teenustel nagu transport ja kolimine.

Transporditeenused ei sisalda tavaliselt kauba laadimist Sinu kontori või kodu ruumidest sõidukisse. Sa pead ise oma asjad trepist alla kolima. Kindlasti ei sisalda transporditeenused ka Sinu asjade pakkimist. Tavaliselt on transpordifirmades tööl autojuhid, kellede ülesandeks on ainult auto juhtimine, mitte kauba laadimine. Seetõttu on oluline jälgida millisest firmast Sa endale kolimisteenused tellid. Turul on mitmeid ettevõtteid, kellede põhitegevuseks on transport ning nende välja reklaamitud kolimisteenused võivad tähendada seda, et nemad sõidavad kaubiku või veoautoga Teile ukse ette ning asjade laadimise ning pakkimise peate ise korraldama.

Ettevõtetel kes pakuvad kolimisteenust on kohustus kolitavad asjad pakkida (kui klient ise seda ei soovi teha ja tellib kolimisfirmalt pakketeenuse), vajadusel mööbli lahti võtma ja hiljem kokku panema ja kindlasti peab kolimisteenust pakkuv ettevõte kauba autole laadima ning sihtkohas maha laadima. Kogu seda tegevust reguleerib Võlaõigusseaduse § 810.

Väljavõte võlaõigusseadusest:

§ 810.Vedaja kohustused

(1) Kui veolepingu esemeks on kolimine (kolimisleping), on vedaja kohustuseks ka kolitava mööbli ja muu sisustuse lahtivõtmine, peale- ja mahalaadimine ning ülespanek.

(2) Kui saatjaks on tarbija, kuulub vedaja kohustuste hulka samuti muude kolimisega seotud kokkulepitud kohustuste täitmine nagu pakkimine ja tähistamine.

Seega, vaata kas ettevõtte põhitegevuseks on kolimisteenused või transport.

Rubriigid: Transport | Sildid: | Kommenteeri

Kolimisteenused kolimisfirmalt tellides saad garantii

Kolimisteenused

Tellides kolimisteenused kolimisfirmalt on Sinu kolitavad asjad kindlustatud.

Kasutades kolimisel kolimisfirma abi on Sul üks suur eelis ise ja sõpradega kolimise ees. Nimelt kolimisfirmal on pandud võlaõigusseadusega vastutus Sinu asjade ees.

Väljavõte Võlaõigusseadusest:

§ 814.Vedaja vastutuse piirmäär

Vedaja vastutus, mis tuleneb kolitava veose kaotsiminekust või kahjustumisest, on piiratud 614 euroga lepingu täitmiseks vajaliku laadimisruumi iga kuupmeetri kohta.

See on küll mõnevõrra kummaline seadusepunkt, sest võrdsele kopenseerimisele kuulub kuupmeeter väärtuslikke ehteid või kuupmeeter väikese väärtusega suvalist vana mööblit. Seetõttu on oluline siinkohal hajutada riske järgmiste teguritega:

 • Paki oma kolitavad asjad hoolikalt, siis on väga väike tõenäosus, et need kolimise käigus kannatada võiksid saada. Diivanid ja muu pehme mööbel paki kindlasti määrdumise vältimiseks pakkekilesse. Peeglid ja mööbliplaadid mis ei tohi kriimustada saada, paki mullikilesse, nõud, serviisid ja muud õrnad asjad paki kindlasti kolimiskastidesse ning kasuta ohtralt pakkepaberit.
 • Kontrolli, et kolimisteenuseid osutaval kolimisfirmal oleks sõlmitud vastutuskindlustus. See annab lisagarantii, kui ühes kuupmeetri kolitavate asjade väärtus peaks suurem olema kui 614 eurot.
 • Tee pakkides kolitavatest asjadest nimekiri ning fikseeri ära kauba väärtus.
 • Kolimisteenused tellides sõlmi kolimisfirmaga leping, sest ilma lepinguta ei ole Sul ühtegi tõendit, et kolimine oleks aset leidnud.
Rubriigid: Kolimisteenused | Sildid: , | Kommenteeri

Kolimisteenused – tellida või mitte tellida?

Kolimisteenused

Kas kolida ise või tellida kolimisteenused?

Kui oled olukorras kus ees ootab kolimine, siis on põhimõtteliselt kolm võimalust kuidas oma maine vara ühelt aadressilt teisele kolida:

 1. Kolida ise;
 2. Kolida sõprade abiga;
 3. Tellida kolimisteenused kolimisfirmast.

Igal variandil on omad plussid ja omad miinused.

Kui otsustad ise kolimise kasuks…

See on suurepärane võimalus kolimiseks, kui Sul on palju vaba aega ja hea füüsiline vorm. Siinkohal tooksin välja aga mõned asjaolud, milledele peaksid kindlasti tähelepanu pöörama.

 • Varu endale aegsasti kolimiskastid. Need leiad meie e-poest. Kindlasti on võimalik leida ka kaste toidupoodidest, need on aga tihti kõik erineva suurusega ning pealt avatud (teinekord on ka kasti põhi avatud).
 • Alusta oma asjade pakkimisega varakult, sest see võtab aega kauem kui sa arvad. Uuri kolimisnõuannete lingi alt kuidas pakkida ning milliseid pakkematerjale kasutada.
 • Jaga asjade kolimine mitme päeva peale. Sest ühekorraga kolimine võib Sul käija üle jõu.
 • Kui Sul endal ei ole, siis peaksid rentima kaubiku või vähemalt käru. Soovitav on kindlasti käru kasutamisel, valida kinnine käru, sest meie kliimas on lahtise haagisega kolimine väga riskantne tegevus.
 • Selle variandi puhul arvesta kindlasti, et kogu tegevuse eest vastutad ise ning kui Sa pole varem kolimist ise läbi viinud, siis on kolimiskahjustused kriimustuste jms näol kiired tulema. Kolimisteenused ja selle tellimine pole alati vajalik, kuid sellisel juhul pead kolimisega seotud riskid enda kanda võtma.

Kolimine sõprade abiga.

Siin saad kogu protseduuri juba kiiremini läbi viia. Algus on aga sama, mis eelmise variandi puhul:

 • Varu endale pakkematerjalid ning kolimiskastid varakult.
 • Alusta pakkimisega varakult, sest ilmselt Sa pakkimist oma sõprade kanda ei jäta.
 • Vaata, et Sul oleks usaldusväärne allikas, millisest saad kindlasti soovitud ajal kolimiseks sõiduki, sest kui sõiduk peaks alt ära hüppama, siis on kogu kolimine mokas.
 • Jätke kolimise “tähistamine” selle tegevuse lõppu, sest mida suuremaks paisub kolimise “tähistamine” töö ajal, seda kaugemale liigub kolimise lõpp ning suurem on tõenäosus õnnetuste juhtumiseks.

Kolimisteenused kolimisfirmast.

Kolimisteenused OK Movers Kolimisteenused  tellida või mitte tellida?

See on kindlasti kõige kiirem ja valutum protsess kolimise läbi viimiseks:

 • Tellides kolimisteenused, on sul olemas  kõik vajalikud kolimisvahendid: pakkevahendid, pakkematerjalid jne. Korralik pakkimine ja eeltöö aitab kahjustusi vältida.
 • On olemas kolimisautod ning kolimise läbiviimiseks vajalikud tööriistad ja muud vahendid.
 • Tellides kolimisteenused, korraldad oma asjade transpordi ühelt aadressilt teisele tunduvalt kiiremini kui Sa ise oma jõududega seda teha jaksaksid. (Sest sul on seoses elukoha muutusega ka muid probleeme vaja lahendada kui ainult kolimine).
 • Tellides kolimisteenused, saad ka garantii, et kui Sinu asjadega midagi kolimise käigus peaks nende süül juhtuma, siis parandavad nad need kas kindlustuse abiga või omavahenditest.
 • Tellides kolimisteenused meilt on 10-20 plastikust kolimiskasti kasutamine Sulle tasuta. Toome need Sulle koju või kontorisse paar-kolm päeva enne kolimist ning tuleme neile taas järgi paar-kolm päeva peale kolimist.

Küsi omale kolimisteenuse hinnapakkumist kohe praegu!

Kontaktandmed
Kolimise andmed
 

Rubriigid: Kolimisteenused | Sildid: | Kommentaarid välja lülitatud